VI Festyn rodzinny

Drukuj
Poprawiono: niedziela, 30, czerwiec 2013

VI FESTYN RODZINNY

„ŚWIĘTO WSI”

 

29 czerwca 2013r. w sobotę na placu obok szkoły w Rdzawce odbył się VI Festyn rodzinny „Święto wsi”. Festyn organizowany był przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka, OSP w Rdzawce po raz pierwszy partnerem i współorganizatorem festynu było Stowarzyszenie „PRZYJAZNA DOLINA RABY”.

 ZPZP

 

 

 

 

 

 

 

 O godz. - 11:00 rozpoczął się turniej w ping-ponga który zorganizowaliśmy po raz pierwszy, na prośbę młodzieży. Zainteresowanie tym turniejem przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania, jeżeli chodzi o ilość zawodników i różnice wiekowe. Najpierw odbyło się losowanie, sędzią w turnieju był Wojciech Magiera.

 

Wyniki w Otwartym turnieju w ping-ponga:

I miejsce – Wojciech Rapacz z Sołtysówki

II miejsce – Jan Filas

III miejsce – Mateusz Bachula


 

O godzinie 13:00 na drugim boisku rozpoczął się otwarty Turniej piłki nożnej. Najpierw odbyło się losowanie i turniej się rozpoczął. Wzbudził on wielkie zainteresowanie i zgromadził dużą widownię. Emocje były ogromne, duża grupa rodziców dopingowała swoje dzieci. W turnieju wzięły udział drużyny z : Chabówki, Spytkowic i największa ilość z Rdzawki. Przyjęto regulamin turnieju który zaakceptowały wszystkie drużyny. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, puchary i piłki.

Wyniki w otwartym Turnieju piłki nożnej :

I miejsce zespół – „Kulfon i Monika” z Chabówki

II miejsce zespół – „Obidowiec” z Rdzawki

III miejsce zespół - „Lawina „ ze Spytkowic

 TurniejTurniejTurniej

Puchar i dyplom otrzymali też :

Mateusz Dziechciowski – jako najlepszy bramkarz – z Rdzawki

Patryk Borzęcki – jako król strzelców – 11 bramek – ze Spytkowic

Krzysztof Rapacz – jako najlepszy zawodnik – z Chabówki.

Sędzią turnieju byli Piotr Drzyzga i Paweł Szeliga – dziękujemy.

Turniej się przedłużył i niestety nie odbyły się biegi z powodu deszczu.


 

O godz. 18:00 rozpoczęliśmy konkurs dla dzieci „Śpiewać każdy może” mimo że padał deszcz konkurs trwał pod parasolami. Każde dziecko które zaśpiewało jedną zwrotkę dowolnej piosenki otrzymało nagrodę rzeczową. Dzieci śpiewały piosenki z przedszkola, góralskie, okolicznościowe, z bajek, aktualne przeboje a byli i tacy co śpiewali sto lat, bo to umieli. Wręczyliśmy im nagród 77, niektóre dzieci by otrzymać drugą nagrodę śpiewały z innymi w duecie lub tworzyli grupę. Należy stwierdzić, że nasze dzieci nie boją się mikrofonu, lubią śpiewać i umieją śpiewać.

 KonkursKonkurs

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

O godz. 19:00 wystąpił nasz zespół góralski „Powicher”, niestety pod koniec występu zaczął padać deszcz, występ został przyjęty przez mieszkańców i gości bardzo ciepło a kapela góralska jeszcze długo grała.

Powicher

Powicher

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Muzyka

Na szczęście przestało padać, zaczęła wówczas grać orkiestra i zabawa taneczna trwała aż do godz. 3:00 nad ranem. Przez cały dzień było bardzo dużo dzieci,całych rodzin oraz młodzieży.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Przyjazna Dolina Raby”, po raz pierwszy zorganizowaliśmy z Kołem Gospodyń Wiejskich degustację różnych potraw regionalnych które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wszystkich gości. Jedną z wielkich atrakcji dla dzieci była bezpłatna dmuchana zjeżdzalnia o którą postarało się Stowarzyszenie „Przyjazna Dolina Raby”. Zdobyliśmy też nowe doświadczenie w organizacji imprez wspólnie z innymi stowarzyszeniami.

KGW

KGW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć w Fotogalerii 

Friday the 14th. ::: Rdzawka - nasza Mała Ojczyzna